O nás

Jsme malá chovatelská stanice perských, exotických. a mainských mývalích koček a bydlíme kousek od Olomouce. S chovem perských a exotických koček jsme začali v roce 1997. Naše kočičky a kocourci s námi žijí v bytě a velmi oceňují přístup na zasíťovaný balkón. První kočička se jmenovala CH Elizabeth z Pohádky,CZ (Elinka) a dovezla jsem si ji od paní Valigurské. Před dvěma lety však odešla do „věčných kočičích lovišť“. V roce 1998 jsem si od p. Jitky Chludilové dovezla svého prvního kocourka IC Rembrandta Pause Ynobe, CZ (Baron)  Společně s Jitkou jsme projezdili mnoho výstav a já jsem si užívala své chovatelské začátky. Moc za to Jitce děkuji. Na výstavě v Krakowě jsme objevili nádherné bílé exotické koťátko – a tím do naší domácnosti přibyla IC Wenecja Vent Sauvage, PL (Vendulka) od p. Jolanty-Bialasik. Vendulka s Baronem si okamžitě padli do oka a tím jsem se stala skutečnou chovatelkou. Vendulka nám dala i našeho druhého kocoura - bílého exotického GIC Cukříka Kočkohrátky, CZ.

V roce 2000 do naší kočičí skupinky přišla i perská IC Nesca Etiuda, PL, kterou mi přenechala p. Judr. Dagmar Soukenková. I po této kočičce jsme měli mnoho pěkných koťátek, v loňském roce však již také odešla za naší Elinkou.

Rok 2003 byl rušný, protože naše kočičí smečku rozšířily hned tři kočičky: exotická modře želvovinová bikolorka IC Delilah Bastet Ynobe, CZ (Dilinka) a perská modře želvovinová bikolorka IC Emily Rose Bastet Ynobe, CZ (Růženka) – opět od Jitky Chludilové. Ta třetí – modře želvovinová exotická kočička CH Citadela Anne Berounka, CZ (Andula), k nám přišla od p. Marušky Kričkové, které za Andulku také moc děkuji.

Jako poslední jsem si od p. Kateřiny Svatoňové přivezla vysněnou mainskou mývalí kočičku černě mramorovanou s bílou CH Benetau Sun Star Singing Rock, CZ (Benetka). Benetka se s perskými a exotickými kolegyněmi brzy sžila, naučila je další lumpárny a zaujala lehce nadřazené postavení. Na přelomu července a srpna se jí narodila její první koťátka - dvě želvičky. Jejich tatínkem je kocour Guy Junior My Axis Star, CZ od p. Markéty Markové. S jednou z nich - Ubelsa Kočkohrátky, CZ (Elsička) jsme se nedokázali rozloučit, a proto zůstala doma.

V roce 2008 do naší kočičí rodiny přišel nádherný mainský kocourek GIC Caesar by Imagine Glamour, CZ, kterého jsem po dlouhém hledání objevila ve výborné chovatelské stanici paní Radky Vacíkové. Caesarek roste jako z vody a už je z něho grandinteršampion.

Jako poslední přírůstek našeho chovu jsme si nechali v roce 2009 kočičky IC Bonnie Kočkohrátky, CZ a CH Bijou Kočkohrátky, CZ .

Hana Tomášková

Zpět na úvodní stránku